03-6195909
התקרחות תורשתית

התקרחות תורשתית, המכונה גם התקרחות אנדרוגינית היא סוג ההתקרחות הנפוץ ביותר ברחבי העולם, ואחראית לרוב המוחלט של מקרי ההתקרחות בעולם- כתשעים וחמישה אחוזים. ההתקרחות התורשתית אינה משפיעה על נשים כלל ופוגעת בעיקר בגברים, ולכן מכונה גם התקרחות גברית טיפוסית. התקרחות תורשתית אינה נגרמת בעקבות מחלה או מצב רפואי מסוים, ונחשבת התקרחות טבעית. בקרב הקבוצות באוכלוסיה שבהן ההתקרחות התורשתית נפוצה, היא מתרחשת בכמחצית מהגברים.

הגורם להתקרחות תורשתית הוא הDHT. הDHT ששמו המלא הוא דיהידרוטסטורון הוא נגזר מטבולי פעיל של הורמון הטסטוסטרון, המיוצר על ידי הגוף בזקיקי השיער, בשק האשכים, בבלוטת יותר הכליה ובבלוטת הערמונית. דיהידרוטסטורון  הוא למעשה טסטוסטרון שעבר שינוי כימי באמצעות אנזים הנקרא 5 אלפא רדוקטאז' ומשחק תפקיד חשוב במערכת המין ובהתפתחות.

 דיהידרוטסטורון משפיע על קצב צמיחת השיער בגברים ומשפיע על זמן הגדילה בלי לגרום פגיעה ממשית בשורשי השערה, כך שגברים קירחים כתוצאה מהתקרחות תורשתית הם כאלה שזמן הגדילה של השערות שלהם התקצר משמעותית בעקבות השפעת ה- DHT.

השפעת הורמון ה DHT על השער
תהליך מיניאטוריזציה של זקיק השער בהשפעת הורמון DHT

התקרחות תורשתית מתפתחת לאט ובהדרגה אם כי ניתן לצפות בהבדל אינדיבידואלי בקצב התקדמות ההתקרחות התורשתית מגבר לגבר, בהתאם לכמה משתנים, העיקרי שבהם הוא הכמות המתועדת של האנזים אלפא רדוקטאז' חמש המשפיע על כמה מהטסטוסטרון יהפוך לDHT. הקרחת מתחילה מהידלדלות של השיער באזור קו המצח והצדעים, המכונים בלשון הציבור מפרצים. בנוסף מתפתחת קרחת באזור החלק העליון של הגולגולת, המכונה הפדחת. לאורך הזמן הנסיגה של השיער מכיוון המצח נהיית משמעותית יותר והקרחת בפדחת ממשיכה להתרחב עד שנוצרת קרחת בכל חלקו העליון של הראש. כיום, תודות לפיתוחים הטכנולוגיים החדשניים בתחום שמובילה ANEW ולמחקרים המתקדמים אשר פורסמו בנושא, ניתן לבצע טיפול מונע בהתקרחות תורשתית אשר עוצר את התפשטות הקרחת באופן מיידי ואף מסייע בהצמחה מחודשת באופן טבעי. השיטה של ANEW היא מתקפה משולבת בסיבות להתקרחות תורשתית על בסיס מגוון מחקרים ומכמה כיוונים, כולל טיפולים רה-גנרטיביים עם I-PRF אשר הם חוד החנית של ההתקדמות הרפואית בתחום תאים מתחדשים.

אם אתם סובלים מהתקרחות תורשתית ואינכם יודעים כיצד לטפל בבעיה, אנשי המקצוע המנוסים של ANEW יעשו לכם אבחון מקצועי ומקיף ויבנו לכם תכנית טיפול מותאמת אישית אשר תבלום את נזקי ההתקרחות ותחדש את צמיחת השיער.

אולי תרצו לקרוא עוד על…