03-6195909
טריקולוגיה ורפואה – שילוב מנצח!

טריקולוגיה היא ענף ברפואה האלטרנטיבית המהווה מקבילה לדרמטולוגיה שהיא ענף ברפואה הקונבנציונאלית העוסק במחקר וטיפול מדעיים-מבוקרים של בעיות ומחלות עור ושיער. עיסוק הטריקולוגיה מתמקד בבעיות בריאות של השיער והקרקפת.
על פי הטריקולוגיה, השיער והקרקפת יחדיו ובנפרד משקפים את הסטטוס של מערכות רבות בגוף האדם. הטריקולוגיה גורסת שהשיער והקרקפת מספקים תמונת ראי למצב הגופני והפנימי של האדם. טריקולוג יודע לאבחן ולהמליץ לגבי טיפול בשיער כולל אובדן שיער,נשירת שיער,התקרחות בעיות קרקפת,השתלות שיער, דלילות שיער, וצמיחת שיער.​

כחלק ממסלול ההכשרה והלמידה על תפקוד הגוף ויחסי הגומלין בין המערכות השונות של גוף האדם, לומד הטריקולוג נושאים כגון: אנטומיה, תזונה, פיזיולוגיה וכימיה, כדי להבין את גוף האדם כמכלול ואת העור והשיער בפרט. תקופת ההכשרה לקבלת תעודת טריקולוג מוסמך נעה בין שנתיים לארבע שנים, בכפוף לרקע של המועמד והניסיון בתחום.רפואה למרות שהטריקולוג הוא סמכות מקצועית ובעל ניסיון וידע עשיר בתחום דרמטולוגית השיער הוא אינו רופא ולכן צוות של טריקולוג ורופא מוסמך היכול לקבוע אבחנה ולתת מרשם הוא שילוב מנצח עבור כל אדם הזקוק לאבחנה וטיפול הוליסטי מקיף ומקצועי . השילוב פותח אפשריות רבות של מגוון רחב של טיפולים, כולל טיפולים אלטרנטיביים או קונבנציונאליים המשולב או בנפרד.

הרעיון של השילוב בין רופא וטריקולוג נולד מכוח הנסיבות . יורם בניטה הוא חוקר ידוע ומוכר בתחום השיער ברמה בין-לאומית, נחשב בין המומחים בעלי ניסיון עשיר ומגוון הן בתחום המחקר והפיתוח של מוצרים , תכשירים ומכשור רפואי והן בהכשרת טריקולוגים ורופאי עור בחו"ל בטריקולוגיה. עבד על פרויקטים יחד עם רופאים קונבנציונאליים בנושא תאי גזע וגורמי גדילה, טיפולים תרופתיים מכשור רפואי.כעת החליט יורם בניטה יחד עם צוות בכיר ליישם את כל הידע שרכש עד היום ולבנות קונספט ייחודי ,טיפולי, רפואי ומדעי בקליניקה הפרטית שפתח ברמת השרון במטרה לקדם את הרפואה והטריקולוגיה .

אולי תרצו לקרוא עוד על…