03-6195909
הפתרון האולטימטיבי להתמודדות עם נשירת שיער

השיער שלנו הוא חלק בלתי נפרד מהמראה שלנו ואנשים רבים חשים קשר עמוק עם השיער שלהם. לכן אין זה פלא שבמקרים של נשירת שיער אנשים רבים מוצאים את עצמם מתוסכלים ואובדי עצות ביחס לתופעה. מדובר בתופעה כל כך נפוצה עד שניתן לציין שמבחינת נתונים סטטיסטיים כשמונים אחוזים מהגברים וכחמישים אחוזים מהנשים יחוו נשירת שיער כזו או אחרת.

מהם הגורמים המרכזיים לנשירה של שיער?

שינויים הורמונליים – לעיתים הגיל, לחץ, ושינויים שונים יעלו או יורידו הורמונים שונים הזורמים בדם שלנו ויכולים להוביל לנשירה של שיער.

תורשה – ניתן כיום לומר בבירור שמדובר בגורם הראשון בשכיחותו לנשירת שיער. התופעה בעיקר רלוונטית לגברים, והיא נקרית התקרחות אנדרוגנית, ומבוטאת בשיער דליל. אמנם מדובר בתופעה גברית בעיקרה, אך גם נשים סובלות ממנה.

מחלות – ישנן מחלות שונות שעלולות להוביל לשינויים במצב הבריאותי. במצב כזה הגוף לא מסוגל להזרים חומרים מזינים לשיער ועקב כך השיער נושר.

בעיות בבלוטת התריס – בלוטת התריס נועדה לווסת באופן יעיל חילוף חומרים בגוף. מכאן שבמצבים של פעילות יתר או פעילות חסר בבלוטת התריס ייתכן שהדבר יתבטא בנשירת שיער.

מחסור בויטמינים ומינרלים – ויטמינים הם אבני בניין משמעותיות לבריאות סיב השערה שלנו. לכן, לעיתים מחסור בהם עלול לגרור נשירה של שיער.

לחץ כרוני – כיום ניתן להצביע בבירור שמצב פסיכולוגי ירוד, ובראשו חרדה כרונית יכול להוביל לנשירת שיער. הדבר יכול להיות זמני או קבוע.

איך ניתן לטפל בנשירת שיער?

ישנן שיטות שונות דרכן ניתן להיאבק בנשירת השיער. על מנת להתאים את שיטת הטיפול למטופל, יש לעבור אבחון שיסייע בהתאמה נכונה.

ככל שאתם סובלים מנשירת שיער קלה, ייתכן שתוכלו לבצע טיפול טבעי. תוכלו למרוח על השיער שלכם שמנים שונים שיוכלו לחזק את סיב השערה. החומרים הנפוצים ביותר הם ביצים, שמן זית, חלב קוקוס וביצים. מעבר לכך, ניתן להכין חליטות מעלים ירוקים וירקות שונים ובאמצעותן לשטוף את השיער. יש לציין שטיפולים אלו לא יפסיקו את הנשירה אבל הם יכולים לחזק את סיב השערה ולמנו נשירה כרונית.

שנית, תוכלו להשתמש במכשיר לייזר ביתי. הטיפול נעשה באמצעות העברת ידית חשמלית על הקרקפת. בכך נעשה עיסוי המזרים דם לראש וזקיקי השערה מגורים עקב כך. הטיפול הוא קצר מועד ונמשך כמה דקות בלבד למשך יומיים או שלושה בשבוע. יש לציין שיש צורך בהתמדה על מנת למנוע נשירה מחודשת.

טיפול נוסף הוא תרופות מרשם. תרופות אלו מורידות את ההורמון האחראי לנשירת השיער אצל גברים. הטיפול התרופתי מפחית את פעילות האנזים.

לסיכום

לסיכום, נדמה שכיום יש פתרונות רבים לנשירת שיער. אם אתם מזהים נשירת שיער, כדאי להתחיל לטפל בכך מוקדם ולא להמתין.
למדריך נשירת שיער לחצו.

אולי תרצו לקרוא עוד על…

לא נמצאו תוצאות

העמוד שביקשתם לא נמצא. נסו להגדיר טוב יותר את החיפוש, או השתמשו בניווט למעלה כדי למצוא את הפוסט המבוקש.