03-6195909
המפתח לפתרון להתקרחות גנטית נמצא בדם שלך

טיפול בפלסמה עשירה בגורמי גדילה plasma rich in growth factors – PRGFs גורמת להתחדשות זקיקי שיער בהתקרחות תורשתית.

זה אולי נשמע כמו מדע בדיוני אבל רפואת העתיד הבינה שלגוף האדם יש יכולות מופלאות ולומדת להשתמש בהם למטרות ריפוי שונות בהן גם ההתקרחות הגנטית.
במחקר שנעשה הוכח שזריקות ספורות של פלסמה עשירה בגורמי גדילה אוטולוגיים הביאו להתחדשות רקמות בקרקפת, הפחיתו תגובות דלקתיות מקומיות והביאו לשיפור קליני בהתקרחות אנדרוגנית.
מחקר הוכיח שלאחר טיפול PRGF ממוצע הצפיפות/קוטר השיער עלה ויחס השערות החזקות /פלומתיות השתפר גם כן. בנוסף הטיפול גרם לצמיחת כלי דם חדשים סביב זקיקי השיער והביא לשיפור ניכר בהזנת שורשי השיער, שיפור בחלוקת התאים הדרושה להתפתחות תקינה של שיער בריא ושיפור ביחס השערות החזקות לעומת השיער הפלומתי והדק שמאפיין התקרחות תורשתית.
פלסמה עשירה בגורמי גדילה הביאה להפחתת הסתננות דלקתית סביב כלי הדם בקרקפת, קידמה עיצוב מחודש של הרקמה הדרמו-אפידרמלית והגדילה את גודל נישות תאי הגזע בקרקפת.
מיליוני גברים ונשים מתמודדים עם בעיית ההתקרחות התורשתית. בכתבה אחרונה ששודרה בחדשות הראו שבישראל התופעה פוגעת בשני שליש מהגברים. למרות שאומרים שקרחת זה סקסי רוב הגברים והנשים מעדיפים לשמור על רעמת שיער. בשנים אחרונות הדור הצעיר יותר לא מוכן לוותר כל כך בקלות על הבלורית ומחפשים פתרון שבאמת עובד.

כיצד גורמי הגדילה תורמים להתקרחות תורשתית ?

התקרחות תורשתית קשורה להשפעת הורמון המין הזכרי DHT שנקשר לזקיקי השיער וגורם להרס של כלי הדם שמזינים אותו, להתפתחות דלקתית כרונית, והתכווצות זקיק השיער כך שהשיער מפסיק להתפתח כרגיל, הופך לדק עד פלומה ובסוף מת. זהו תהליך הדרגתי שיכול להיות מהיר יותר או פחות אבל עקבי.
מאחר וההורמון DHT הורס את הסביבה בה מתפתח השיער, גורמי הגדילה שמוזרקים למקום יודעים לתקן וזה בדיוק מה שהם עושים. מרגע שגורמי הגדילה המוזרקים באים במגע עם רקמה פגומה או כלי דם פגומים, תהליך הריפוי מתחיל באופן מידי וטבעי.

האם הזרקות גורמי הגדילה לקרקפת פותרת את בעיית ההתקרחות התורשתית?

לדעתי הכתבה ששודרה בחדשות ערוץ 2 גרמה להטעיית הציבור וגרמה להם לחשוב שתם עידן הקרחים ו 6 הזרקות בלבד הם הפתרון הסופי לתופעה ומכאן לנהירת המקריחים לרמב"ם.
בעיית ההתקרחות התורשתית נחקרה ומוכרת וקשורה להורמון מין בשם DHT הנמצא בדמנו ואצל הרגישים אליו הוא הורס עד ליסוד את זקיקי השיער הבריאים שהיו לנו . הDHT הכי מוכר אבל בהחלט לא היחיד. יש הורמון הפרוסטגלנדין שגם הוא נמצא כשחקן לא פחות חשוב מה DHT. ההורמונים הורסים את השיער ומצד שני גורמי הגדילה המוזרקים למקום עוזרים לתקן את הנזקים. במידה ולא נעשה טיפול המשלב מצד אחד חסימה מקומית של ההורמון DHT ואיזון הפרוסטגלנדין יחד עם ההזרקות בגורמי הגדילה נראה רק שיפור זמני בלבד והתורשה תגבר על שיערכם.
בקליניקה שלנו אנחנו מקפידים להסביר למטופלים שזריקות גורמי הגדילה הם חלק חשוב בתהליך השיקום אבל לא משנים את הגנטיקה ולכן על מנת לקבל תוצאות מהירות ומוחשיות באחוזים גבוהים במיוחד יש צורך בטיפול משולב.

האם קיימים הבדלים בין מרפאות המציאות טיפול בגורמי גדילה?

בהחלט כן.
מחקרים הוכיחו שלא כל השיטות להפקת גורמי גדילה שוות וקיימים הבדלים משמעותיים בריכוזים של גורמי הגדילה וגם בתוצאות.

האם קיים הבדל בין שיטת הטיפול של ANEW בגורמי גדילה לבין שיטות אחרות ?

בהחלט שכן. יש את השיטה המיושנת בשם PRP שהיא נפוצה ביותר וגם יחסית יקרה שקיימת כבר למעלה מ 15 שנה.
יש שיטה רפואית בשם PRF ( גורמי גדילה מהפיברין) שהמציא דר שוקרון מצרפת והיא המתקדמת, יעילה וגם זולה יותר.
עד 2012 ה PRF לא היה נוזלי ולכן לא ניתן היה ניתן להזריק אותו לקרקפת. ב 2012 דר שוקרון המציא שיטה חדשה בשם IPRF המייצרת גורמיגדילה בריכוז העולה על ה PRP . מאחר ומרפאת ANEW מתמחה במחקרים בין לאומיים בתחום השיער, דר שוקרון ומרפאת ANEW פיתחו פרוטוקול טיפולי מיוחד המאפשר שימוש ב IPRF לצורך הצמחת שיער עם תוצאות מרשימות ומהירות יותר מה PRP , ובמחיר יותר סביר.
במקום 6 הזרקות בחצי שנה של PRP ניתן להזריק רק 2-3 הזרקות של IPRF. זו בהחלט פריצת דרך.

מה עלות הטיפול בגורמי גדילה בשיטה החדשה IPRF ?

הזרקה בודדה אצלנו עולה 1550 שקלים והמחיר עשוי לעלות. לרוב אנחנו ממליצים על הזרקה אחת או שתיים בהפרשים של 3 חודשים בשילוב עם טיפולים נוספים.

האם הטיפול בגורמי הגדילה מסוכן?

אין יותר בטוח מאשר טיפול בגורמי גדילה המופקים מהדם של המטופל עצמו. אדם לא יכול להיות אלרגי לדמו או לא יכול לפתח תופעות לוואי מתוצר של הגוף של עצמו. לכן הטיפול בטוח ואין בו סיכונים.

האם הטיפול כואב?

לא מדובר בטיפול כואב במידה ולא נעשה שימוש במחט סטנדרטית ובמידה ובוצע אלחוש מקומי.
אנחנו משתמשים במזרקים מיוחדים לקרקפת עם ראש בעל 5 מחטים באורך 2 מ"מ בלבד.

אולי תרצו לקרוא עוד על…