03-6195909
אדנוזין – תחליף טבעי המנצח את המינוקסידיל

עד היום כוונו מחקרים רבים אל מינוקסידיל ופינאסטריד כתרופות למניעת אובדן שיער ועידוד צמיחת השיער. שני החומרים יעילים יחסית, אך עלולים להיות מלווים בתופעות לוואי לא נעימות – שימוש במינוקסידיל עשוי לגרום לגירויים ורגישויות שונות בקרקפת ותנודות בלחץ הדם, ואילו פינסטריד (פרופסיה) עלול לגרום לאימפוטנציה במידה ונלקח בכדור.

בשל סיבות אלו, מטופלים רבים עדיין מהססים או מסרבים להשתמש במינוקסידיל ופינסטריד, בעיקר בגלל התופעות לוואי, למרות שהם מודעים ליכולות שיקום השיער של חומרים אלו.

האם יש לנו תחליף לחומרים אלו?

מחקרים מדעיים אחרונים הראו גם כי אדנוזין (יליד גוף האדם) יעיל מאוד נגד אובדן שיער. בניגוד למינוקסידיל ופינאסטריד, לאדנוזין אין תופעות לוואי.

המחקרים האחרונים שנעשו עם אדנוזין גילו כי הוא תומך בייצור גורם צמיחת שיער (FGF-7) על ידי פעולה ישירה על תאי פפילה עוריים.  מחקרים אלו משווים גם אדנוזין למינוקסידיל. 

מאחר ומטופלים רבים מחפשים אלטרנטיבה למינוקסידיל מסיבות רבות,  סיכמנו עבורכם  את הממצאים החשובים ביותר שהוצגו במאמרים המקצועיים בנושא זה. 

אדנוזין (Adenosine ) הוא תרכובת ביו-אורגנית חשובה הממלאת פונקציות שונות בגוף האדם. מחקרים שנעשו לאחרונה הוכיחו כי תכשיר למריחה על הקרקפת המכיל אדנוזין יכול להוביל לשיפור צמיחת השיער אצל גברים ונשים כאחד.

נראה כי טיפול מקומי של אדנוזין בתמיסה או קצף במינון  של 0.75% מקבל הערכה טובה יותר ממשתמשים המתמודדים עם נשירת שיער מאשר מינוקסידיל בתמיסה של 5%.

משתמשים מדווחים כי הם מרוצים יותר מאדנוזין מאשר מינוקסידיל בנוגע לטיפול  נגד נשירת שיער במיוחד במצבים של התקרחות גנטית. המטופלים באדנוזין דיווחו במבחנים השוואתיים בין אדנוזין ומינוקסידיל על שיפור ברמת הנשירה וצמיחה מחודשת של שיער בצורה טובה יותר לטובת האדנוזין. 

לאדנוזין השפעה חיובית על נשירת שיער אצל גברים (נשירת שיער בדפוס זכר) כמו גם אצל נשים (נשירת שיער בדפוס נקבי) 

לפי המחקרים, שימוש של אדנוזין בן 12 חודשים מוביל לשיפור במצב השיער אצל 84% מכל המקרים.

אדנוזין מקל על נשירת שיער על ידי גירוי צמיחת שיער ועיבוי שיער שהפך לדק ודליל. תוצאה מעניינת נוספת היא היעדר תופעות לוואי במהלך המחקרים

מרפאת ANEW היא הראשונה בארץ שהחלה לשלב את האדנוזין בצורת קצף (במרשם) בעיקר בקרב מטופלים שהיו רגישים או אלרגים למינוקסידיל. 

בנוסף, על מנת להנות מיכולות התרופה פינסטריד ולצמצם בצורה ניכרת תופעות לוואי, שילבנו גם פינסטריד למריחה בצורת ג'ל לטיפול מקומי ונקודתי באיזורים בהם השיער דליל, והתוצאות בהחלט מעודדות. 

לקריאה מעמיקה ­­­­­­תוכלו למצוא את המאמרים המדעיים כאן: 

מחקר 1 – מחקר השוואתי על אדנוזין ומינוקסידיל אצל גברים 

Research 1 – Comparative research on Adenosine and Minoxidil in men

מחקר 2 – מחקר על פעולתו של אדנוזין בנשים 

Research 2 – Research on the workings of Adenosine in women

אולי תרצו לקרוא עוד על…